Určování první slabiky ve slově - PDF

Kód: L01200
95 Kč 104,50 Kč včetně DPH
Skladem (987 ks)

Sada 60 karet pro nácvik určování první slabiky ve slově. Sada obsahuje dvacet slabik a čtyřicet obrázků. Je vhodná i pro děti, které ještě neumí číst. Předškolní děti již dokáží vnímat písmeno jako obrázek a zapamatovat si ho. Postupné seznamování s písmenky dětem usnadní první kroky v nácviku čtení. Sada je určena pro věk 5 až 7 let.

Produkt zasíláme ve formátu PDF na Vaši e-mailovou adresu.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Počet stran 5
Velikost A4
Katalogové číslo l01200

 

PŘÍPRAVA KARET

Každý list si rozstříhejte na 15 karet podle vyznačené linie stříhání. Sada obsahuje 20 karet s počáteční slabikou, na kterou začínají vždy dva obrázky ze sady.

METODIKA

Věk: 5–7 let

Dětem nejprve vysvětlíme, že budeme určovat první slabiku ve slově. Nejdříve slova vytleskáme nebo vyťukáme po slabikách a pak najdeme první slabiku. Po určení správné slabiky ve slově, přiřadíme obrázek ke správnému symbolu slabiky.

  1. Učíme se slova vytleskávat:
    Pokud se dítě teprve učí slova vytleskávat, první slabiku zatím neurčujeme a jen slova tleskáme. Dbáme na to, aby dítě tlesklo ve chvíli, kdy vysloví slabiku, a aby byl rytmus slova i tleskání zachován. Pokud už dítě slova vytleská, pustíme se do určování první slabiky. Pro lepší rozpoznání slabiky je vhodné ji vícekrát zopakovat, aby si ji dítě s jistotou všimlo.
    Např. ko-ko-ko-kolo.

  2. Dítě již umí poznat písmena a slabiku dobře slyší:
    Pokud již dítě umí slova vytleskat a pozná i první slabiku a písmena, může pracovat samostatně a obrázky přiřazovat ke správným slabikám. Soubor můžeme rozdělit na více částí, pak bude úkol jednodušší.

DALŠÍ ROZVOJ

- Čtení slabik a vymýšlení dalších slov na dané počáteční slabiky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení