R - První slabika - PDF

Kód: L01505
ZDARMAZDARMA
cover
50 Kč 55 Kč včetně DPH
Skladem (996 ks)

Sada 12 karet určená pro nácvik určování první slabiky ve slově. Je vhodná i pro děti, které ještě neumějí číst. Předškolní děti již dokáží vnímat písmeno jako obrázek a zapamatovat si ho. Postupné seznamování s písmenky dětem usnadní první kroky v nácviku čtení. Dítě vždy vybírá jeden až tři obrázky, které začínají na danou slabiku. Sada je určena pro děti ve věku 5 až 7 let.

Produkt zasíláme ve formátu PDF na Vaši e-mailovou adresu.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Počet stran 3
Velikost A4
Katalogové číslo l01505

 

PŘÍPRAVA KARET

Každý list rozstříhejte na 6 čtverců podle vyznačené linie stříhání. Na každé kartě najdete počáteční slabiku a 3 obrázky. Vždy NEJMÉNĚ jeden obrázek na kartě začíná na danou slabiku.

METODIKA

Věk: 4,5–7 let
Dětem nejprve vysvětlíme, že hledáme obrázky, které začínají na danou slabiku.

  1. Učíme se slabiku:

    Pokud se dítě teprve učí slabiku rozpoznat, můžeme ji v řeči zvýraznit tak, že ji buď vícekrát zopakujeme nebo ji protáhneme. Např. RA-RA-Raketa. Poté dítěti ukážeme vždy jeden obrázek ze tří a ptáme se ho např.: Začíná raketa na RA? Postupně pojmenujeme a spolu s dítětem najdeme všechny obrázky ze souboru, které na danou slabiku začínají. Pokud dítě obrázky správně vyhledá, má úkol hotový.

  2. Když už dítě pozná první slabiku:

    Pokud již dítě umí slabiku rozpoznat, může pracovat samostatně. Správné obrázky může označit např. víčkem od PET lahve, kamínkem nebo fazolkou.

DALŠÍ ROZVOJ

- Hledáme další slova začínající na jednotlivé slabiky RA, RE, RY, RO, RU, která by se hodily do vymezeného souboru.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení