První slabika - výběr slabiky - PDF

Kód: L04000
60 Kč 66 Kč včetně DPH
Skladem (984 ks)

Sada 48 karet určená pro nácvik vnímání první slabiky ve slově. Dítě má za úkol pojmenovat obrázek, přečíst jednotlivé slabiky a následně vybrat tu, na kterou obrázek začíná. Sada je vhodná pro děti ve věku od 5,5 do 7 let.

Produkt zasíláme ve formátu PDF na Vaši e-mailovou adresu.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Počet stran 9
Velikost A4
Katalogové číslo l04000

 

 

PŘÍPRAVA KARET

Každý list si rozstřihejte na jednotlivé kartičky. Každá kartička má obrázek a pod ním napsané tři slabiky. Napsané slabiky neodstřihujeme, ale zůstanou vždy pod jednotlivými obrázky.

METODIKA

Věk: 5,5 – 7 let

  1. Učíme se – dítě ještě neumí číst.
    Dětem nejprve vysvětlíme, že budeme hledat první slabiku. A to tak, že nejprve s dítětem pojmenujeme obrázek. Následně mu přečteme tři slabiky pod obrázkem. Jeho úkol je vybrat tu, na kterou slovo začíná. Např. HO - HODINY.

  2. Samostatná práce – dítě již umí číst slabiky.
    Pokud již dítě umí číst samostatně slabiky, má za úkol si nejprve přečíst všechny tři slabiky a následně vybrat tu, na kterou obrázek začíná. Dítě ji může označit ukázáním nebo např. fazolkou, kterou položí na správnou slabiku. Jinou možností je kolíček na prádlo, který upevní k dané slabice. Poté ještě může upevnit spojení slabika – slovo tím, že si nahlas poví HO jako HODINY.

DALŠÍ ROZVOJ

• Vymýšlíme další slova, která na danou slabiku začínají. Např. HO - HODINY, HO - HOLUB, HO - HOLIČ apod.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení