První hláska - výběr písmene - PDF

Kód: L00800
55 Kč 60,50 Kč včetně DPH
Skladem (975 ks)

Sada 36 karet určená k rozvoji sluchového vnímání před nácvikem čtení. V úkolu se dítě učí rozpoznání první hlásky ve slově a určení prvního písmenka, na které slovo na obrázku začíná. Každá karta obsahuje obrázek a pod ním tři písmena, z nichž jedno je správné. Tento úkol je vhodný pro děti, které již umí poznat velká tiskací písmena nebo se o ně zajímají. Sada je vhodná pro děti ve věku 5 až 7 let.

Produkt zasíláme ve formátu PDF na Vaši e-mailovou adresu.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Počet stran 7
Velikost A4
Katalogové číslo l00800

 

PŘÍPRAVA KARET

Každý list si rozstříhejte na 12 karet podle vyznačené linie stříhání. Na každé kartičce je obrázek s vyznačenou hláskou a pod ním tři políčka, v nichž jsou tři různá písmena. Jedno vždy odpovídá první hlásce, kterou slovo na obrázku začíná.

METODIKA

Věk: 5–7 let

Dětem nejprve vysvětlíme, že hledáme ve slově hlásku, která je na začátku slova. Nejdříve ji musí dítě slyšet a určit a pak vyhledat mezi písmeny. Samostatně nebo s pomocí dospělého.

  1. Učíme se:
    Pokud se dítě teprve učí hlásku rozpoznat, můžeme ji v řeči zvýraznit tak, že ji buď vícekrát zopakujeme nebo protáhneme. Např. L-LLLes nebo M-MMMouka apod. Pokud se dítě teprve učí písmenka poznávat, napište mu první hlásku na papír a počkejte až dítě stejnou hlásku vyhledá pod obrázkem.

  2. Dítě již umí poznat písmena a hlásku slyší:
    Pokud již dítě umí poznat písmena i hlásku, může pracovat samostatně. Správné písmeno označuje např. kolíčkem, fazolkou, víčkem od PET lahve nebo jiným způsobem.

DALŠÍ ROZVOJ

  • -  Hledáme další slova, která začínají na stejnou hlásku jako slovo na obrázku.

  • -  Co by se stalo, kdybychom hlásku vyměnili za jinou? Např. ve slově HŮL bychom za H dali K.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení