Poslední hláska - výběr písmene - PDF

Kód: L01000
55 Kč 60,50 Kč včetně DPH
Skladem (978 ks)

Sada 36 karet určená k rozvoji sluchového vnímání před nácvikem čtení. V úkolu se dítě učí rozpoznání poslední hlásky ve slově a určení správného písmena, které hlásku označuje. Každá karta obsahuje obrázek a pod ním tři písmena, z nichž jedno je správné. Tento úkol je vhodný pro děti, které již umí poznat velká tiskací písmena nebo se o ně již zajímají. Sada je vhodná pro děti ve věku 5 až 7 let.

Produkt posíláme ve formátu PDF na Vaši e-mailovou adresu.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Počet stran 7
Velikost A4
Katalogové číslo l01000

 

PŘÍPRAVA KARET

Každý list si rozstříhejte na 12 karet podle vyznačené linie stříhání. Na každé kartičce je obrázek a pod ním tři políčka, v nichž jsou tři různá písmena. Jedno vždy odpovídá hlásce, na kterou slovo na obrázku končí.

METODIKA

Věk: 5–7 let

Dětem nejprve vysvětlíme, že hledáme ve slově hlásku, která je na konci slova. Nejdříve ji musí dítě slyšet a určit a pak vyhledat mezi písmeny. Samostatně nebo s pomocí dospělého.

  1. Učíme se hlásku:
    Pokud se dítě teprve učí hlásku rozpoznat, můžeme ji v řeči zvýraznit tak, že ji buď vícekrát zopakujeme nebo protáhneme. Např. S-Lesss nebo A-Moukaaa apod. Pokud se dítě teprve učí písmenka poznávat, napíšeme mu poslední hlásku na papír a počkáme až dítě stejnou hlásku vyhledá pod obrázkem.
    Poznámka: Dítě hledá hlásku, kterou slyší, ta se tedy nemusí nutně shodovat s písmenem, které jsme zvyklí používat v grafickém zápisu slova.

  2. Dítě již umí poznat písmena a hlásku slyší:
    Pokud již dítě umí poznat písmena a hlásku i poměrně dobře slyší, může pracovat samostatně. Správné písmeno může označit kolíčkem, fazolkou, víčkem od pet lahve nebo jiným způsobem.

DALŠÍ ROZVOJ

  • Hledáme další slova, která končí na stejnou hlásku jako slovo na obrázku.

  • Co by se stalo, kdybychom hlásku vyměnili za jinou? Např. ve slově PES bychom za S dali C.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení