L – Slovní zásoba - TISK

Kód: L01302
Neohodnoceno
172 Kč 189,20 Kč včetně DPH
Skladem (16 ks)

Sada 150 obrázků obsahujících hlásku L. Sada slouží k nácviku správné artikulace hlásky L a také k rozvoji slovní zásoby. Sada obsahuje metodiku. 

Tento produkt prodáváme též ve SLOVENSKÉ VERZI.

Produkt je vytištěný na vizitkovém papíře s gramáží 300 g/m2.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Počet stran 11
Velikost A4
Katalogové číslo I01302

 

PŘÍPRAVA KARET

Každý list si rozstříhejte na 24 karet, podle vyznačené linie stříhání. Na každé kartičce je obrázek s napsaným slovem. Na posledním listu najdete karty symbolů, které vám budou sloužit k dalšímu nácviku.

METODIKA

Věk: 4–7 let
Slovník na hlásku L lze využít k následujícím cvičením:

  1. Pojmenování slov a nácvik správné výslovnosti – k pojmenovávání slov můžeme využít číselné symboly. Dítě si sestaví řadu čísel do deseti a poté pojmenuje obrázky a vždy ho přiřadí k danému číslu. Tím se děti zároveň učí počítat a činnost je pro ně zábavnější.

  2. Rozlišování pozice hlásky L ve slově – k tomuto úkolu si vezmeme symboly L na začátku, L na konci a L uprostřed. Dítě má za úkol rozdělit slova dle pozice hlásky L ve slově.

  3. Počítání slabik ve slově – k tomuto úkolu můžeme použit buď symboly čísel nebo početní symboly tečkované. Děti vytleskají slovo a určí počet slabik ve slově. Poté přiřadí obrázek ke správnému číslu.

  4. Určení první slabiky ve slově – k tomuto úkolu si vezmeme symboly slabik – la, le, li, lo, lu. Děti mají za úkol určit první slabiku ve slově a obrázek přiřadit ke správnému symbolu.

  5. Paměťové hry – určíme si počet slov – obvykle 1-5 slov. Sestavíme si obrázky do řady a dítě má za úkol si je zapamatovat. Poté je musí se zavřenýma očima zopakovat.

  6. Tvoříme množné číslo – na každou kartu může dítě utvořit množné číslo. Na pomoc si vezmeme symbol čísla dvě.

Toto jsou jen základní hry, věřím, že vás napadnou i další možnosti, jak slovník využít.

Doplňkové parametry

Kategorie: VĚK
Hmotnost: 1 kg