Barvy - TISK/PDF

Kód: L02000/PDF
ZdarmaZdarma
cover indesignpng
90 Kč 99 Kč včetně DPH
Skladem (902 ks)
Varianta

Sada obsahuje 13 listů karet – 4 listy obrázkových barevných karet, 4 listy barev, 4 listy symbolů barev. Karty slouží k nácviku pojmenování barev, třídění barev, stejně jako k nácviku přiřazení věci k dané barvě. Při nácviku přiřazování obrázku k barvě se dětí učí rozvíjet pojmenování přídavných jmen spolu s podstatným jménem. Např. bílý sněhulák. Karty tedy slouží také k rozvoji jazykového citu. Součástí balení je metodický návod, jak s pomůckou pracovat. Karty jsou vhodné pro děti od 3 do 6 let.

Produkt si můžete zakoupit ve formě PDF elektronicky nebo v tištěné podobě na vizitkovém papíře s gramáží 300 g/m2.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Počet stran 13
Velikost A4
Katalogové číslo l02000

 

 • METODIKA

  Sada obsahuje 12 listů karet – 4 listy s obrázky, 4 listy s barvami a 4 listy jako šablony pro třídění barev. Karty s obrázky a karty s barvami v kolečku si nastříhejte. Listy s barvami nahoře a bílou prázdnou čtvercovou šablonou ponechejte vcelku. Slouží jako šablony k činnostem.

  Věk: 3–6 let

  Obrázkové karty Barvy jsou ve formě PDF nebo tištěné na vizitkovém papíře s gramáží 300 g/m2.

  HRY:

  • PŘIŘAZUJEME OBRÁZKY K BARVĚ – barevné obrázky přiřazujeme do šablony ke správné barvě. Děti můžeme učit přirovnání červená jako jablíčko apod.
  • PŘIŘAZUJEME BARVY K BARVĚ – barevná kolečka přiřazujeme do šablony ke stejné barvě. Toto cvičení je vhodné pro menší děti.
  • TVOŘÍME PŘÍDAVNÉ JMÉNO – pokud již dítě umí barvy pojmenovat, můžeme rozvíjet tvorbu přídavného jména. Tedy nácvik rodu podstatných a přídavných jmen. Např. bílý sněhulák, růžové prasátko, modrá ryba. Sledujeme, zda dítě správně použije shodu podmětu s přívlastkem.
  • PTÁME SE JAKÁ, JAKÝ, JAKÉ? – před dítě položíme obrázek a ptáme se ho: „Jaký je sněhulák?“ Dítě odpoví podle barvy na obrázku.