On-line kurzy a konzultace

A: On-line kurzy a služby pro DĚTI:

Kromě logopedických a předškolních materiálů nabízíme následující služby a on-line kurzy a konzultace pro děti a dospělé. 
 

2

1: Kurz s Jonášem do školy - věk 5-7 let

12 týdenní stimulační on-line program pro předškoláky, který posílí klíčové dovednosti, se kterými vaše dítě zvládne čtení a psaní s úsměvem. Vhodný pro děti od 5-7 let. Kurz obsahuje 12 pracovních sešitů, více než 36 her k rozvoji předškolních dovedností a 72 obrázkových karet. Více informací ZDE.

c-jonas

2: Moje první slova - věk 2,5-4 roky

Celostně vedený stimulační on-line program pro batolata s opožděným vývojem řeči ve věku 2,5-4 let a jejich rodiče. Online kurz Moje první slova je zaměřen nejen na dítě, ale i na rodiče. Uvolněné napětí na straně rodiče má pozitivní vliv na vývoj řeči dítěte. Tuto zkušenost potvrzují ve svých recenzích i rodiče, kteří již kurzem prošli a jejich děti, které se během šesti týdnů ve vývoji řeči posunuly o několik kroků vpřed. Součástí kurzu je mnoho obrázkových materiálů pro děti, tak i mnoho účinných technik pro rodiče a jejich osobní rozvoj. Více informací ZDE.
 
c-prvnislova

3: Rozhýbej svůj jazýček - věk 4,5 - 7 let

On-line logopedický stimulační program zaměřený na trénink motoriky mluvidel potřebný k hláskám LRŘ, TDN, CSZ, ČŠŽ. Kurz je zaměřen na děti ve věku 4,5 - 7 let, které mají potíže s výslovností hlásek a potřebují efektivně podpořit sílu a pohyblivost jazyka. Více informací ZDE.
 
c-rozhybejjazyk

4: Hlásky s úsměvem - věk od 4,5 let

Osmitýdenní celostní on-line program pro děti od 4,5 let, podporující osvojení si výslovnosti hlásek TDN-L, R, Ř, CSZ, ČŠŽ, ĎŤŇ. Tento program je vhodný po ukončení Terapie Celostní komunikace pro děti, které mají komplexní potíže s řečí. Pro děti, kterým chybí v řeči pouze R nebo Ř je program vhodný bez celostní předchozí podpory nebo jako doplněk k návštěvě běžné logopedie. Více informací ZDE
 
c1-hlaskysusmevem

Webová aplikace Logotron - pro domácí procvičování a do ambulancí

Webová aplikace pro on-line logopedické terapie. Obsahuje kompletní logopedické slovníky i mnoho dalších obrázkových materiálů pro děti i batolata. Materiály jsou zaměřené na sluchové vnímání, zrakové rozlišování, paměť i logiku. Vše v on-line verzi k snadnému prohlížení. Více informací ZDE.
 
c-logotron
 
 

B: On-line kurzy a služby pro DOSPĚLÉ:

3

1: Online program - Obejmi své dítě

Celostní online program pro rodiče jedinečných dětí, který je velmi komplexní a transformační. Tento program trvá 12 týdnů a procházíš ho sama. Součástí tohoto programu je péče o tvé tělo, mysl a duši. Naučíš se porozumět svým hlubokým potřebám a krůčem po krůčku v sobě najdeš propojení k sobě a tvému dítěti. Druhá polovina programu je cíleně zaměřena na zesílení vztahu k dítěti, jeho příjetí. Více informací ZDE.
 
obejmisvedite

2: Online cvičení a body terapie - Yoga pro duši

Yoga je lék. Pro duši i pro tělo. Doprovázení dítěte s potížemi zatěžuje náš nervový systém, který se často dostává do trvalé a chronické únavy, stavu napětí a slabé schopnosti relaxace a uvolnění. Rodič obvykle sám tento stav cítí, ale přes péči o dítě si nedovolí zastavit, zpomalit a zabrzdit. Jede z rezerv, které ale nemohou vydržet věčně. Je proto potřeba, abyste jako rodič o sebe pečovala. Kouzlo této péče je v tom, že se vaše uvolnění projeví také na vašem dítěti. Uvěří tomu každý, kdo to zažije. V yoze pro duši to pro rodiče, kteří se mnou pravidelně cvičí už není nic nového. Zvu tě, aby si opečovala své tělo a aby sis našla chvíli pro sebe. Více informací ZDE.
 

yogaprodusi

 

3: Meditace pro rodiče 

Meditace je zkušenost pozorování, zastavení a ticha. Zažíváš ji určitě sama, například v přírodě, když se soustředíš na činnost a netěkají ti myšlenky. Když ležíš a jen volně dýcháš. Meditace má mnoho podob a tváří a není vůbec nic složitého. Může tě však doprovodit ke krásným, laskavým a hlubokým fyzickým, psychickým a duchovním prožitkům. Meditaci doporučuji rodičům především jako prevenci stresu, deprese, úzkosti a vyhoření. Více informací ZDE.

meditace
 

4: Podporující konzultace pro rodiče 

Na konzultace přicházejí často rodiče malých dětí, které mají potřebu sdílet své obavy o vývoj dítěte. Z mého pohledu mnoho z nich často potřebuje "pouze" ujistit.
Píši to v uvozovkách jelikož právě toto ujištění je často velice důležitým prvkem ke zmenšení narůstajícího stresu a obav rodiče o dítě. A tím pádem také velice efektivní prevencí druhotného vzniku poruchy řeči a komunikace. Na konzultace přichází i rodiče, kteří hledají celostní přístup a komplexní pohled, který Martina dokáže předat. Potřebují porozumět širším souvislostem potíží, které provází i starší děti. Více informací ZDE.

konzultace

5: Celostní bodyterapeutický koučink pro rodiče

Doprovázení dítěte s potížemi přínáší příležitost k sebepoznání na straně rodiče. Koučinku se účastní nejen rodiče našich klientů, ale také rodiče dětí s různými potížemi, které docházejí k jinému terapeutovi. Rodič u nás obvykle hledá podporující a respektující přístup. Změnu pohledu na dítě a také hlubší pochopení příčin a cestu, jak doprovázet své dítě a přitom sám neshořet na popel. Více informací ZDE.

1-koucink