S – První slabika - PDF

Kód: L01405/PDF
65 Kč 71,50 Kč včetně DPH
Skladem (998 ks)

Sada 12 karet určená pro nácvik určování první slabiky ve slově. Je vhodná i pro děti, které ještě neumějí číst. Předškolní děti již dokáží vnímat písmeno jako obrázek a zapamatovat si ho. Postupné seznamování s písmenky dětem usnadní první kroky v nácviku čtení. Dítě vždy vybírá jeden až tři obrázky, které začínají na danou slabiku. Sada je určena pro děti ve věku 5 až 7 let.

Produkt prodáváme jako PDF a posíláme ho na email. 

Počet stran: 4

Formát: A4

Detailní informace

Detailní popis produktu

METODIKA

Každý list rozstříhejte na 6 čtverců podle vyznačené linie stříhání. Na každé kartě by měla být počáteční slabika a 3 obrázky. Vždy NEJMÉNĚ jeden obrázek na kartě začíná na danou slabiku.

Věk: 4,5–7 let

Dětem nejprve vysvětlíme, že hledáme obrázky, které začínají na danou slabiku.

  • UČÍME SE URČOVAT PRVNÍ SLABIKU:
    Pokud se dítě teprve učí slabiku rozpoznat, můžeme ji v řeči zvýraznit tak, že ji buď vícekrát zopakujeme nebo protáhneme. Např. SA-SA-Sáňky. Poté dítěti ukážeme vždy jeden obrázek ze tří a ptáme se ho např: „Začínají např. sáňky na SA?“ Pak postupně pojmenujeme všechny tři obrázky ze souboru. Pokud dítě obrázky správně vyhledá, má úkol hotový.
  • DÍTĚ PRACUJE SAMOSTATNĚ:
    Když už dítě pozná první slabiku, může pracovat samostatně. Správné obrázky může označit např. víčkem od pet lahví, kamínkem nebo fazolkou.
  • DALŠÍ ROZVOJ
    Hledáme další slova začínající na jednotlivé slabiky SA, SE, SI, SO, SU, které by se hodily do vymezeného souboru.

 

Počet stran 3
Velikost A4
Katalogové číslo l01405