Ebook - Jak podpořit vývoj řeči dítěte od 0-3 let - PDF

Kód: L08400
390 Kč 429 Kč včetně DPH
Skladem (991 ks)

Vývoj řeči můžete správně a cíleně podporovat již od prvních okamžiků dítěte na světě, vlastně ještě před jeho narozením. Nepromarněte chvíle, kdy vznikají základy sluchového, zrakového vnímání, myšlení, pohybu i řeči a proveďte dítě tímto obdobím s radostí a vybaveni správnými informacemi. Naučíte se, jak podpořit vývoj všech oblastí, které jsou stavebními kameny pro vývoj řeči - sluchu, zraku, paměti, pozornosti, pohybu a také samozřejmě i řeči :). Budete vědět, na co si máte dát pozor a kdy se máte obrátit na odborníka. Více informací o e-booku naleznete níže v detailním popisu.

Elektronická kniha ve formátu PDF - 64 stran.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • cover-eshop_1

NĚKDY STAČÍ OPRAVDU MÁLO A DOCHÁZCE NA LOGOPEDII SE MŮŽETE SNADNO VYHNOUT.  

Logopedická terapie mnohdy trvá několik měsíců, vyžaduje desítky hodin intenzivního cvičení, dostatek energie i motivace vás i vašich dětí. A toho vás chci ušetřit!

Kdo je autorem e-booku? 

martina.d0ef94e5Jmenuji se Martina a jsem autorka projektu Celostní komunikace a Logopedie s úsměvem. Již více než 15 let provozuji klinickou logpedickou praxi a mám také tři dvojjazyčné děti. 

Měla jsem to štěstí, že jsem se setkala s velkou škálou klientů a pracovala s dětmi od jednoho roku. Jako rodič jsem však o vývoji řeči nasbírala mnoho cenných zkušeností a vím, že to, co vám v e-booku nabízím není jen šedá teorie, ale praxí ověřený postup.  

Vím, co běžně při poruchách řeči u dětí schází. Často se stane, že určitá část dítěte, jakoby zůstala méně rozvinutá a tento podstatný dílek mu schází k tomu, aby se stalo úspěšné. Zastávám komplexní a celostní přístup a proto v e-booku najdete komplexní podporu dítěte. Nebráním se ani moderním technologiím a ukáži vám, že vhodně zvolená video pomůcka může dítě na jeho cestě velmi dobře podpořit. 

Moje zkušenosti

Mnoho dětí, které ke mně docházely, by na logopedii vůbec nemusely přijít, kdyby rodiče věděli, jak snadno jde vadě řeči předejít, a také jak snadno ji lze způsobit.

V současné době logopedických vad přibývá. Důvodů je více, ale jedním z nich je, že rodiče nedostávají správné informace o vývoji řeči. Nevědí také, jakým způsobem vývoj správně podporovat a co mu škodí. 
 
Vím, že je těžké se v množství informací zorientovat, protože jsou často protichůdné.

Nemusíte nic studovat. Informace jsem pro vás sepsala srozumitelně a přehledně tak, aby jim rozuměl opravdu každý. 

A s tímto e-bookem budete vědět vše potřebné, abyste dítě na jeho cestě podpořili a udělali vše.

PODSTATNÉ JE ZAČÍT HNED OD ZAČÁTKU SPRÁVNĚ, PROTOŽE ZÁKLADY VÝVOJE ŘEČI SE TVOŘÍ VELMI BRZY.  

Co vám e-book přinese? 

 • Dozvíte se, co je to stimulace vývoje dítěte a jak by měla správně probíhat.
 • Ukážu vám, jaké nejčastější chyby při stimulaci vývoje rodiče dělají a jak to ovlivňuje aktivitu a vnímání dítěte.
 • Naučíte se správný způsob stimulace vývoje a poznáte, kdy už má vaše dítě podnětů příliš a kdy naopak málo.
 • Vysvětlíme si, co vše se na vývoji řeči podílí, a proč je nutné podporovat vývoj dítěte celkově, ne pouze jeho části.
 • Budete vědět, jak zrakové a sluchové vnímání, pohyb a myšlení ovlivňují vývoj řeči, a díky tomu se budete umět správně rozhodnout nejen s výběrem činnosti, ale
 • jaké hračky jsou vhodné pro vaše dítě. A to podle jeho schopností, vyzrálosti i věku.

A pak vás provedu krok za krokem více než 60 činnostmi, které vývoj těchto čtyř základních složek osobnosti podpoří.

 • Seznámím vás s mnoha jednoduchými pomůckami a hračkami a vysvětlím vám, kdy a za jakým účelem je použít. Budete také vědět, co daná hračka u dítěte rozvíjí.
 • Dostanete do ruky důležité vývojové mezníky, podle kterých poznáte, zda se vaše dítě v dané dovednosti správně vyvíjí.
 • Naučím vás, jak správně rozvíjet sluchové vnímání, zrakové vnímání, myšlení i pohyb dítěte a budete vědět, v jakém věku můžete jednotlivé činnosti s dítětem dělat.

Mnoho rodičů děti správně stimuluje, ale když slyším, jakým způsobem s nimi mluví, je jednoduché najít důvod, co vývoj řeči dítěte brzdí. Správný mluvní vzor je totiž základ. Právě od vás se dítě řeč učí.

 • Vysvětlím vám, proč je mluvní vzor důležitý a jak může brzdit nebo podpořit vývoj řeči dítěte.
 • Naučím vás několik principů správné komunikace s dítětem.
 • Upozorním vás na nejčastější chyby, které rodiče při komunikaci s dítětem dělají, a vy se jim budete moci vyhnout.

Pojďte do e-booku nahlédnout 

K e-booku dostanete ještě 2 bonusy zdarma:

Bonus č.1: Seznam stimulačních hraček pro děti od 0 do 3 let

hracky-cover

Co v seznamu najdete?

Seznam obsahuje více než 30 doporučených stimulačních pomůcek pro děti od 0 do 3 let, které rozvíjí osobnost dítěte jako celku, a také podporují vývoj řeči.

V seznamu se dozvíte, pro jaký věk je hračka vhodná, a které dovednosti u dítěte rozvíjí. Díky seznamu si můžete zakoupit vhodnou sadu stimulačních hraček pro vaše miminko.

Naučím vás, jak rychle poznat dobrou hračku a co vše by měla správná hračka splňovat.

Ušetříte pravděpodobně hodně peněz, jelikož se díky seznamu vyhnete nákupu sice hezkých, ale mnohdy zcela neúčelných hraček.

Bonus č.2: Video slovník Můj první slovník pro batolata

video slovnik

K čemu vám bude?

Toto video je nahrávka našich obrázků, jednoduchých slovíček, které batolata tvoří a jsou základem pro vývoj řeči. Celkem je ve videu 72 slov. Tato slovíčka jsou zcela záměrně artikulovaná tak, aby je dítě mohlo snadněji napodobit.

K e-booku dostanete link na toto video pro vaše dítě, které mu můžete pouštět jako podpůrný materiál k osvojení si prvních slůvek.

Mohu informace z e-booku získat na internetu zdarma?

Ano, některé z informací najdete na internetu, ale určitě ne v tak ucelené podobě, jak jsou uvedené v e-booku.

Najdu tyto informace v jiných publikacích o vývoji dítěte?

Jako logopedka, ale také jako maminka tří dětí jsem přečetla mnoho odborných knih a díky tomu vím, co na trhu chybí, jak svůj e-book odlišit od těch ostatních, a přinést rodičům nový a ucelený pohled na podopru vývoje řeči.

Na pozadí tohoto e-booku stojí více než deset let odborné praxe s dětmi s těmi nejtěžšími postiženími a zároveň také sedm let trojnásobných mateřských zkušeností. Vím, co funguje. Odborně i lidsky.

Ve své praxi jsem se naučila, že komplexní přístup k dítěti je nejlepší podpora i terapie. A tento přístup vás v e-booku naučím.

Zdá se vám, že je na podporu vývoje řeči příliš brzy?

Ujištuji vás, že není. Ba naopak. Co pro své dítě uděláte správně nyní, nemusíte pak dohánět na logopedické terapii v jeho čtyřech letech.

Co si koupí e-booku ušetříte?

Nemůžu vám slíbit, že ušetříte peníze, protože logopedie je hrazena ze zdravotního pojištění. Co vám ale může slíbit je, že si ušetříte čas. A opravdu hodně času.

Nácvik jedné hlásky zabere dětem 3–6 měsíců. Většina dětí má však chybných více hlásek. Takže v případě, že vaše dítě bude mít vadu řeči, můžete očekávat, že vás čeká rok docházky na logopedii a každodenní domácí cvičení v rozsahu alespoň deseti minut. A to ani nemluvím o tom, že si pravidelnou logopedickou terapii mnoho rodičů musí čerpat neplacené volno. 

A víte, co se říká, čas jsou peníze :). Těmito jednoduchými aktivitami nyní strávíte s dětmi příjemný a smysluplný čas a budete je cíleně podporovat. 

Co o e-booku říkají ti, co už ho mají?

E-book předčil mé očekávání. Je v něm tolik informací a praktických cvičení, že žádnou další knihu o podpoře vývoje do tří let dítěte nepotřebujete. Zároveň je označeno, kdy případně zpozornět. Podle mě je to studnice informací, ke které se můžete opakovaně vracet a vždy najdete něco nového. Doporučuji ji všem maminkám miminek, aby již od prvních měsíců měly ucelený návod, jak vývoj řeči podporovat.

Zuzana Šmidrkalová, kontaktní rodičovství Srdcem k dětem, www.zuzanasmidrkalova.cz

Tento e-book je naplněný až po uši informacemi, jak se správně věnovat nejen vývoji řeči. Díky tomu jsem si uvědomila, že spoustu věcí dělám intuitivně, a také jak celkový přístup k dětem, který máme podobný, se zásadně promítá do vývoje řeči. Skvěle popsané je také to, na co si dát pozor a co kdy by dítě mělo umět. Doporučuji všem, co mají rádi vedené a strukturované informace a návody, když potřebují jistotu, že vše dělají správně. A nic dalšího už nepotřebujete, protože tady je komplet vše potřebné a důležité.

Kateřina Venzarová, Čarovýchova šťastných kluků, www.venzarovi.cz

"To, že na dítě nebudu šišlat, i to, že nebudu používat dudlík, jsem věděla již v těhotenství. V nejbližším okolí jsem viděla, jaké nedostatky může malé dítě v mluvené řeči mít. Začala jsem tedy hledat informace, jak problémům předejít. Na první pohled se zdá, že je na internetu spousta informací. Při bližším pohledu jsem ale zjistila, že jsou velmi povrchní a některé články jsou doslova zkopírovány na několika webech pro maminky. A mně nestačily články typu "Dudlík ano či ne". Na Martinu Kolmanovou jsem narazila úplnou náhodou. E-book jsem nekoupila ihned. Nakonec jsem se ale rozhodla knihu "Jak podpořit vývoj řeči dítěte od 0-3 let?" zakoupit. Musím říci, že jsem peněz nikdy nezalitovala. Líbí se mi, že jde Martina ve vysvětlování jak funguje vývoj řeči dítěte dostatečně do hloubky, zároveň jsou ale kapitoly krátké a psané pro laiky. Díky této publikaci jsem si potvrdila svůj názor o propojení psychomotorického vývoje s mluveným projevem dítěte. Zároveň jsem si odnesla praktické typy, jak s dítětem "cvičit" a pracovat na tom, abychom se (snad) v budoucnu vyhnuli logopedii. Potěšil mě i "benefit" o tom, jaké hračky koupit pro rozvoj dítěte. Ušetřilo mi to spoustu času hledání na internetu. Mé dítě není nyní zahlceno přemírou zbytečných hraček. Nejsem člověk, který jen tak něco doporučuje. E-book "Jak podpořit vývoj řeči dítěte od 0-3 let?" však mohu s čistým svědomím opravdu doporučit. Nyní jsem již bez váhání zakoupila další e-book "Jak na první lžičku" a s dcerou už začínáme využívat dalších nových poznatků "

Hana Fabíková, Pardubice