Ebook - Logopedie na doma 2.díl Sluchové vnímání - PDF

Kód: L07700
490 Kč 539 Kč včetně DPH
Skladem (953 ks)

Co přináší e-book (elektronická kniha v PDF) nového?

40 her k procvičení a rozvoji sluchového vnímání, obohacený o pracovní listy a slovník šitý na míru k jednotlivým hrám. Bojíte se, že vaše dítě nezvládne čtení, protože nerozlišuje zatím žádné zvuky ve slově, netuší, co je první a poslední hláska nebo zda ve slově daná hláska existuje? 

Stejně tak, když dítěti povíte P-E-S dá dohromady? A ono poví třeba KOSA? Na první pohled je to legrace a na ten druhý už to taková sranda není. Vaše dítě totiž nemá zvládnuté základní mechanismy sluchového rozlišování, které před nástupem do školy a nácvikem čtení jsou žádoucí. 
A právě proto byste si měli zakoupit tento e-book. Můžete s ním krok za krokem projít všechny dovednosti,které školák potřebuje a pomoci vašemu dítěti připravit se na nášup v první třídě. Odměnou Vám bude místo slz úsměv na tváři a místo otráveného výrazu narůstající touha učit se číst. A za to tahle investice určitě stojí. 

Ať vám to jde s úsměvem, Martina

 

Detailní informace

Detailní popis produktu


 

cover-eshop

 

S e-bookem Logopedie na doma - sluchové vnímání zajistíte dítěti úspěšné zvládnutí první třídy hned od prvního dne. Protože půjde připravené.

Jak to vím?

Denně si ověřuji na svých třech dětech (dvou školácích), ale také na dalších dětech v mé logopedické praxi, jak je sluchové vnímání pro nástup do školy zásadní. Už jsem viděla několik dětí, které se v první třídě trápí, stejně jako slyšela z úst rodičů mnoho příběhů o tom, jak dětem nejde si zapamatovat písmenka. Jak sotva spojí slabiky dohromady, čtou pomalu, zastavují se, nepamatují si, co přečetly. 

Z mého pohledu zcela zbytečně. 

Vyzrálé sluchové vnímání je totiž základní stavební kámen mluvené i psané řeči. A ten právě těmto dětem schází.  

Jak se to projevuje?

Ve čtení sluch umožňuje přečtené písmeno uslyšet, následně si ho musí zapamatovat a spojit ho s dalšími přečtenými písmenky. A z nich pomocí sluchové syntézy (spojení) vytvořit smysluplné slovo a ze slov větu a z vět příběh. Asi je vám jasné, že když dítě selhává už na začátku a písmenka luští a sotva spojí do slabik, žádný příběh nevznikne.

A přitom by stačilo tak málo a mohlo by číst věty a příběhy a ze čtení se radovat.

Stejné procesy dítě používá i při psaní - jen v opačném směru. U psaní dítě slova neskládá, ale zvuk slova rozkládá na jednotlivá písmenka (zvukově hlásky) a ty potom píše jednu za druhou.

Na všech těchto procesech se sluchové vnímání podílí. 

Kdo je autorem e-booku?

Jmenuji se Martina a jsem klinická logopedka a máma tří dětí. Mám doma již dva úspěšné čtenáře, z nichž jeden je narozený koncem června a má lehkou formu ADHD, ale odklad nedostal, protože jsem věděla, že je na školu zralý. Je to Jonáš a díky němu také vznikl on-line kurz pro předškoláky S Jonášem do školy. 

Ve své praxi jsem připravila několik desítek dětí na úspěšný nástup do školy. A byly to všechno děti s poruchou výslovnosti. Ta je totiž, jak se mnohdy mylně předpokládá, to hlavní pro úspěšné čtení a psaní.

A vy už víte, co to je :)

Jaké hry na sluchové vnímání budete hrát a jaké dovednosti se zlepší? 

 • Hry na naslouchání. Dítě bude pozorné ke sluchovým podnětům, tedy ke čtení.
 • Hry na rytmizaci. Dítě bude vnímat lépe rytmus řeči a plynuleji číst.
 • Hry na paměť. Dítě si bude pamatovat, co přečetlo. Ať už to budou slabiky, slova nebo celé věty.
 • Hry na vnímání struktury slova. Dítě bude umět slovo rozdělit na hlásky a tak bude vědět, která písmenka má napsat.
 • Hry na sluchové rozlišování. Dítě odliší podobné hlásky sluchem (třeba D a Ď) a nesplete se při jejich čtení ani psaní.
 • Všechny hry zlepší správnou výslovnost dítěte. A to je milý bonus, co říkáte?

Co je součástí balíčku?

E-book

 • Obsahuje 40 her pro rozvoj sluchového vnímání, které podpoří všechny procesy sluchového rozlišování, které jsou žádoucí pro úspěšný nácvik čtení a psaní.
 • Vylepší správnou výslovnost hlásek, protože je dítě začne zřetelněji slyšet.
 • Zlepší pozornost, paměť i celkové jazykové dovednosti dítěte.

Pracovní sešit

 • Pracovní sešit obsahuje 10 univerzálních pracovních šablon.
 • Pracovní šablony doplňují některé hry a usnadňují pochopení úkolu.
 • Pracovní šablony můžete použít opakovaně.

 Obrázkové karty k úkolům

 • Obrázkové karty obsahují 8 sad, které rozvíjí paměť, rytmizaci, hláskování, slabikování, sluchové rozlišování.
 • Využijete je u více než poloviny her.
 • Můžete je použít opakovaně, doma i na cestách.
 • Karty oceníte i v průběhu první třídy, kdy se dítě pomocí nich může učit číst písmena a slabiky.

Co o e-booku píší ti, co už ho doma mají?

Martino, děkuji za krásně zpracovaný e-book o tom, jak logopedii přivést do každodenního života našich malých pokladů. Velmi oceňuji Vaši formu zpracování. Jedna hra vedle druhé a dítě v podstatě ani nepozná, že něco napravuje. Myslím, že vaše kniha nejen naučí děti rozlišovat a vyslovovat jednotlivá slova, slabiky a písmenka, ale prohloubí i vztah mezi rodiči a dětmi. Mám ráda hry, které mají smysl, a tohle bude bavit nás všechny. Až vznikne e-book "Logopedie do auta", dejte mi vědět:)

Pavlína Štefanová, autorka projektu Vy-užij svou nemovitost www.pavlinastefan.com

E-book Sluchové vnímaní z edice Logopedie na doma by si měl přečíst každý rodič dítěte (nejen toho, které chodí na logopedii) nejpozději v předškolním věku. Nabízí ucelený přehled o sluchovém vnímání dětí, jak dítě naučit slyšet slova i hlásky. Opravit chyby se děti učí pomocí užasných her, které jsou jednoduché na přípravu, ale zároveň bohaté na variace. A hry, i ty logopedické, děti ohromě baví!

Petra Rajtmajerova (máma dvou dětí 2 a 5 let)