Ebook - Logopedie na doma 1.díl výslovnost - PDF

Kód: L07600
590 Kč 649 Kč včetně DPH
Skladem (951 ks)

Co přináší e-book (elektronická kniha v PDF) nového?

60 her k upevnění správné výslovnosti. Tyto hry jsou univerzální. Tyto hry totiž procvičují učí dítě zapojit výslovení hlásky do slov. A aby to bylo hravé, k e-booku dostanete pracovní sešit, kde máte také 60 šablon ke hrám. A k tomu univerzální obrázkový slovník. Tento e-book lze použít i "jen" k prevenci, k rozvoji řečových dovedností.

Pracovní listy doplňují některé činnosti a zvyšují zábavu a motivaci dítěte. Děti milují obrázky. Ve chvíli, kdy se mohou opřít o vizuální obraz, pracují intenzivněji a s větší radostí. Pracovní listy jsou opět univerzální – lze je tedy použít na jakoukoli hlásku, kterou právě procvičujete. Součástí jsou také motivační archy, které podpoří sebekontrolu dítěte. Dítě samo si může odškrtávat splněný úkol (vyslovená slova). Listy jsou v souladu s hrami zaměřené na jednotlivé dovednosti, které podporují – zrak, sluch, slovní zásoba, gramatika, vyprávění i matematika. Odkaz na pracovní list najdete vždy pod daným číslem u konkrétní hry v e-booku. Žádné složité hledání.

K EBOOKU DOPORUČUJEME ZAKOUPIT SLOVNÍK NA HLÁSKU, KTEROU DÍTĚ POTŘEBUJE PROCVIČIT - SLOVNÍKY NAJDETE ZDE.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Screenshot 2022-07-27 at 15.45.04

Jaké kouzlo stojí na pozadí her?

Jako terapeutka jsem pracovala s mnoha dětmi s těžkým postižením, u nichž jsem řešila nejen špatnou výslovnost, ale také potíže s uchopením jazykových pravidel, s pamětí i sluchovým rozlišováním. Většina těchto dětí docházela na terapii i několik let. Jednu hlásku jsme nacvičovali třeba celý rok. A tady už není prostor pro stereotyp a rutinu. Dokážete si představit, že byste cvičili výslovnost například hlásky R na stále stejných slovech, stále stejným způsobem? Já tedy ne.

Nemám ráda nudu, stereotyp a rutinu, proto jsem do terapie vložila svoji kreativitu, intuici, přirozenost a pestrost. Když pracujete s dětmi, které jdou k cíli pomalým tempem s mnoha pauzami, naučí vás to dívat se na problém z více stran.

Uvědomíte si, jak moc je vše v těle propojené. Jedna dovednost úzce souvisí s druhou, navazuje na ni, posiluje ji nebo ji naopak blokuje. Působením na jednu dovednost ovlivňujete nepřímo i ty další. Mně se osvědčilo působit rovnou na dvě nebo dokonce tři najednou. 

Tento multisensoriální přístup, který rozvíjí více smyslů najednou, jsem si mnohokrát ověřila a vím, že je skvělý také pro děti zdravé. A to je to kouzlo, které stojí na pozadí her a mého terapeutického přístupu.

Hry jsou univerzální, můžete je použít k procvičení výslovnosti jakékoli hlásky

 • Naučíte se využívat různé činnosti pro nácvik správné výslovnosti.
 • U her budete pracovat i s běžnými předměty z domácnosti, které zvýší jejich zábavu a efekt.
 • Motivaci a sebekontrolu dítěte podpoříte motivačními archy, využijete i matematiku a logiku.
 • Naučíte se rozvíjet více smyslů a dovedností najednou, a tím urychlíte úpravu správné výslovnosti.
 

Vaše dítě si možná ani nevšimne, že cvičí správnou výslovnost. Bude si myslet, že si jenom hraje. 

A o to nám jde. 

Co je součástí balíčku?

E-book

 • Obsahuje metodiku k 60 hrám, které pomohou vašemu dítěti hravě zapojovat do řeči správně vyvozenou hlásku.
 • Zajistí vám desetiminutovou zábavu i trénink na každý den.
 • Podpoří nejen výslovnost, ale také další dovednosti jako je zrak, sluch, paměť i pozornost.
 • Udrží motivaci vaši i vašeho dítěte.
 • Vylepší jazykové dovednosti, které dítě potřebuje před nástupem do školy.

Pracovní sešit

 • Ke hrám v e-booku dostanete více než 60 univerzálních pracovních listů.
 • Pracovní listy doplňují některé činnosti a zvyšují zábavu a motivaci dítěte. Děti milují obrázky. Ve chvíli, kdy se mohou opřít o vizuální obraz, pracují intenzivněji a s větší radostí.
 • Pracovní listy jsou opět univerzální – lze je tedy použít na jakoukoli hlásku, kterou právě procvičujete.
 • Součástí jsou také motivační archy, které podpoří sebekontrolu dítěte. Dítě samo si může odškrtávat splněný úkol (vyslovená slova).
 • Listy jsou v souladu s hrami zaměřené na jednotlivé dovednosti, které podporují – zrak, sluch, slovní zásoba, gramatika, vyprávění i matematika.
 • Odkaz na pracovní list najdete vždy pod daným číslem u konkrétní hry v e-booku. Žádné složité hledání. 

Obrázkový slovník s abecedou a rytmy – 168 karet

 • Součástí e-booku je Obrázkový slovník se 120 obrázky, se kterým můžete jednotlivé hry hrát.
 • Tento slovník není vytvořen na konkrétní hlásku a proto s ním můžete pomocí her rozvíjet jazykové dovednosti dítěte
 • Pomůžete mu maximálně rozvinout jeho jazykový potenciál.

Co o e-booku píší ti, co už ho doma mají?

Se synem s těžkou poruchou řeči (dysfázie, autismus) chodíme na logopedii pravidelně již několik let. Díky e-booku Logopedie na doma můžeme nyní dělat logopedická cvičení hravou formou. Všechny hry jsou univerzální, stačí si je vytisknout, zalaminovat a doplnit obrázky slov, které zrovna potřebujeme procvičovat. Listy jsou jasně strukturované, s vizuální podporou, což dětem usnadňuje učení. Některé aktivity jsou zaměřené na procvičování paměti, vizuálního a sluchového vnímání apod.

Monika Rejsková, speciální pedagog, www.zjinehosveta.cz

Tento e-book může být velkým pomocníkem, průvodcem a rádcem při objevování výslovnosti jednotlivých hlásek, rozvíjení slovní zásoby, paměti a komunikačních schopností. Obsahuje mnoho podnětných her a námětů k činnostem, které pobaví a nenásilnou formou procvičí jazýček Váš i Vašich dětí. Nudit se při praktikování jednotlivých her a cvičení rozhodně nebudete. Obsáhlá obrazová příloha praktického sešitu se hodí nejen pro logopedické hrátky, ale i pro školní výuku. Pokud chcete získat skvělého pomocníka pro jazykový rozvoj Vašich dětí, tak neváhejte – náměty na hry a cvičení se hodí vždy!

Mgr. Jana Tlapová, učitelka 1. třídy ZŠ, www.janatlapova.cz