R – První slabika - TISK

Kód: L01505
60 Kč
Skladem (6 ks)

Sada 12 karet určená pro nácvik určování první slabiky ve slově. Je vhodná i pro děti, které ještě neumějí číst. Předškolní děti již dokáží vnímat písmeno jako obrázek a zapamatovat si ho. Postupné seznamování s písmenky dětem usnadní první kroky v nácviku čtení. Dítě vždy vybírá jeden až tři obrázky, které začínají na danou slabiku. Sada je určena pro děti ve věku 5 až 7 let.

Produkt je vytištěný na vizitkovém papíře s gramáží 300 g/m2.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Počet stran 3
Velikost A4
Katalogové číslo I01505

 

PŘÍPRAVA KARET

Každý list rozstříhejte na 6 čtverců podle vyznačené linie stříhání. Na každé kartě najdete počáteční slabiku a 3 obrázky. Vždy NEJMÉNĚ jeden obrázek na kartě začíná na danou slabiku.

METODIKA

Věk: 4,5–7 let
Dětem nejprve vysvětlíme, že hledáme obrázky, které začínají na danou slabiku.

  1. Učíme se slabiku:

    Pokud se dítě teprve učí slabiku rozpoznat, můžeme ji v řeči zvýraznit tak, že ji buď vícekrát zopakujeme nebo ji protáhneme. Např. RA-RA-Raketa. Poté dítěti ukážeme vždy jeden obrázek ze tří a ptáme se ho např.: Začíná raketa na RA? Postupně pojmenujeme a spolu s dítětem najdeme všechny obrázky ze souboru, které na danou slabiku začínají. Pokud dítě obrázky správně vyhledá, má úkol hotový.

  2. Když už dítě pozná první slabiku:

    Pokud již dítě umí slabiku rozpoznat, může pracovat samostatně. Správné obrázky může označit např. víčkem od pet lahve, kamínkem nebo fazolkou.

DALŠÍ ROZVOJ

- Hledáme další slova začínající na jednotlivé slabiky RA, RE, RY, RO, RU, která by se hodily do vy- mezeného souboru.