Poslední hláska – výběr písmene - TISK

Kód: L01000
90 Kč
Skladem (7 ks)

Sada 24 karet určená k rozvoji sluchového vnímání před nácvikem čtení. V úkolu se dítě učí rozpoznání poslední hlásky ve slově a určení správného písmena, které hlásku označuje. Každá karta obsahuje obrázek a pod ním tři písmena, z nichž jedno je správné. Tento úkol je vhodný pro děti, které již umí poznat velká tiskací písmena nebo se o ně již zajímají. Sada je vhodná pro děti ve věku 5 až 7 let.

Produkt je vytištěný na vizitkovém papíře s gramáží 300 g/m2.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Počet stran 5
Velikost A4
Katalogové číslo l01000

 

PŘÍPRAVA KARET

Každý list si rozstříhejte na 12 karet podle vyznačené linie stříhání. Na každé kartičce je obrázek a pod ním tři políčka, v nichž jsou tři různá písmena. Jedno vždy odpovídá hlásce, na kterou slovo na obrázku končí.

METODIKA

Věk: 5–7 let

Dětem nejprve vysvětlíme, že hledáme ve slově hlásku, která je na konci slova. Nejdříve ji musí dítě slyšet a určit a pak vyhledat mezi písmeny. Samostatně nebo s pomocí dospělého.

  1. Učíme se hlásku:
    Pokud se dítě teprve učí hlásku rozpoznat, můžeme ji v řeči zvýraznit tak, že ji buď vícekrát zopakujeme nebo protáhneme. Např. S-Lesss nebo A-Moukaaa apod. Pokud se dítě teprve učí písmenka poznávat, napíšeme mu poslední hlásku na papír a počkáme až dítě stejnou hlásku vyhledá pod obrázkem.
    Poznámka: Dítě hledá hlásku, kterou slyší, ta se tedy nemusí nutně shodovat s písmenem, které jsme zvyklí používat v gra ckém zápisu slova.

  2. Dítě již umí poznat písmena a hlásku slyší:
    Pokud již dítě umí poznat písmena a hlásku i poměrně dobře slyší, může pracovat samostatně. Správné písmeno může označit kolíčkem, fazolkou, víčkem od pet lahve nebo jiným způsobem.

DALŠÍ ROZVOJ

  • -  Hledáme další slova, která končí na stejnou hlásku jako slovo na obrázku.

  • -  Co by se stalo, kdybychom hlásku vyměnili za jinou? Např. ve slově PES bychom za S dali C.