L – Slovní zásoba - TISK

Kód: L01302
150 Kč
Skladem (4 ks)

Sada 120 obrázků obsahujících hlásku L. Sada slouží k nácviku správné artikulace hlásky L a také k rozvoji slovní zásoby. Sada obsahuje metodiku. 

Tento produkt prodáváme též ve SLOVENSKÉ VERZI.

Produkt je vytištěný na vizitkovém papíře s gramáží 300 g/m2.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Počet stran 6
Velikost A4
Katalogové číslo I01302

 

PŘÍPRAVA KARET

Každý list si rozstříhejte na 24 karet, podle vyznačené linie stříhání. Na každé kartičce je obrázek s napsaným slovem. Na posledním listu najdete karty symbolů, které vám budou sloužit k dalšímu nácviku.

METODIKA

Věk: 4–7 let
Slovník na hlásku L lze využít k následujícím cvičením:

  1. Pojmenování slov a nácvik správné výslovnosti – k pojmenovávání slov můžeme využít číselné symboly. Dítě si sestaví řadu čísel do deseti a poté pojmenuje obrázky a vždy ho přiřadí k danému číslu. Tím se děti zároveň učí počítat a činnost je pro ně zábavnější.

  2. Rozlišování pozice hlásky L ve slově – k tomuto úkolu si vezmeme symboly L na začátku, L na konci a L uprostřed. Dítě má za úkol rozdělit slova dle pozice hlásky L ve slově.

  3. Počítání slabik ve slově – k tomuto úkolu můžeme použit buď symboly čísel nebo početní symboly tečkované. Děti vytleskají slovo a určí počet slabik ve slově. Poté přiřadí obrázek ke správnému číslu.

  4. Určení první slabiky ve slově – k tomuto úkolu si vezmeme symboly slabik – la, le, li, lo, lu. Děti mají za úkol určit první slabiku ve slově a obrázek přiřadit ke správnému symbolu.

  5. Paměťové hry – určíme si počet slov – obvykle 1-5 slov. Sestavíme si obrázky do řady a dítě má za úkol si je zapamatovat. Poté je musí se zavřenýma očima zopakovat.

  6. Tvoříme množné číslo – na každou kartu může dítě utvořit množné číslo. Na pomoc si vezmeme symbol čísla dvě.

Toto jsou jen základní hry, věřím, že vás napadnou i další možnosti, jak slovník využít.